Skolski jelovnik 052024.docx

Vijesti iz eko škole
Svečanost dodjele Zelene zastave
Autor: Ksenija Žunec, 14. 5. 2013.

10. svibnja 2013. godine u Gastro Globusu na Zagrebačkom velesajmu održana je svečanost obznanjivanja statusa, tj. podjele certifikata i Zelenih zastava.

Predstavnici OŠ „Davorin Trstenjak“ Čađavica: ravnateljica Ksenija Žunec, školska koordinatorica učiteljica Marija Majer te kum-općinski načelnik Mirko Rončević, sudjelovali su na dodjeli Zelenih zastava trinaestoj generaciji međunarodnih Eko-škola u Republici Hrvatskoj.

Naime, tijekom školske godine 2011./2012. Osnovna škola „Davorin Trstenjak“ Čađavica zatražila je potvrdu o uključenju u međunarodni program „Eko škole“. Prilikom nadzornih posjeta našoj školi od strane nacionalnog koordinatora te obilaskom škole, razgovorima i uvidom u dokumentaciju o provedbi programa, dobili smo potvrdu da naša škola zadovoljava osnovne kriterije i uključeni smo u program Eko škole kao škola koja se priprema za stjecanje statusa.

Kako bi škola stekla status međunarodne „Eko  škole“, bilo je potrebno proći proceduru koja obuhvaća niz sati posvećenih ekologiji, uređenju škole i okoliša u cilju smanjenja štetnih učinaka na sam okoliš. Također smo nabavili nastavna  sredstva i pomagala kako bi se učenicima na što pristupačniji način prikazali načini očuvanja prirode i prostora u kojem žive te kako bi u njima stvorili navike brige za prirodu.

Uz pomoć općine Čađavica kao najvećeg donatora i načelnika općine kao kuma ovog projekta te uz pomoć donacija tvrtki: AGS gastro sistemi d.o.o., Croatia osiguranja, Jukić d.o.o. Čađavica, Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Virovitičko-podravske županije, omogućili smo našim učenicima da se istaknu svojim radom i napretkom i promovirali smo našu „malu“ školu putem međunarodnog programa. Također smo zajednički obogatili život naših učenika jednim novim i vrijednim iskustvom i razvijanjem cjeloživotnih navika.

Najljepše se zahvaljujem učenicima i učiteljima koji su svojim radom omogućili stjecanje statusa, školskim koordinatoricama, članovima i članicama Eko odbora škole, donatorima te svima ostalima koji su na bilo koji način pridonijeli da i naša škola bude dio Međunarodnog programa Eko škola.

U nadi da ćemo status Međunarodne Eko škole obnavljati dugi niz godina, sve Vas pozivam na svečano podizanje Zelene zastave 10. lipnja ispred škole.

Ksenija Žunec, dipl.učit.RN

preuzimanje%20zastave%202.jpg (499.80 KB)