Osnovna škola "Davorin Trstenjak" Čađavica

Povijest

Osnovna škola u Čađavici otvorena je 1875.g. u novoj školskoj zgradi. Velike zasluge za njenu izgradnju imao je Vratolomej Baloković. Škola postaje trorazredna 1935.god. Nakon II.svj.rata škola je devastirana, a školska arhiva i knjižnica uništene. 1947. godine škola ima 217 učenika u sedam razreda. U školskoj godini 1956./57.otvara se i osmi razred te osniva školska zadruga. Škola Čađavica od 1971.g. nosi naslov istaknutog hrvatskog pedagoga Davorina Trstenjaka. Školska sportska dvorana otvorena je 1981.godine. Početak 1991./92. obilježen je okupacijom dijela slatinskog područja i ratnim napadima na Slavoniju. Nastava se odgađa i na čađavačkom području. U 1992. god. u školu dolaze mnogobrojna djeca izbjeglice.

Energetska obnova

Energetska obnova Osnovne škole „Davorin Trstenjak" Čađavica

Pilot projekt 4c1.2

CMS za škole logo