Skolski jelovnik 052024.docx

Vijesti iz eko škole
Eko suradnja - OD RECIKLIRANOG PAPIRA DO UKRASNIH SLIKA
Autor: Andrej Hodonj, 10. 1. 2013.

EKO  SURADNJA:

-    učenici predmetne nastave skupina „Mali ekolozi“ i Marija Majer,prof.

-    učenici 3. razreda   i  Jasna Simonović, dipl. učiteljica RN

-    roditelji

Učenici predmetne nastave, skupina „Mali ekolozi“ i voditeljica Marija Majer opredjelili su se za ručnu izradu recikliranog papira. Izrada recikliranog papira uvodi nas u jedan novi svijet kreativnosti. Ovaj postupak izrade papira ne uči nas kako napraviti papir kakav obično koristimo, ali nas uči kako možemo napraviti svoje jedinstvene listove, svoje male unikate. Tako su mali ekolozi naučili reciklirati papir te su nastali reciklirani papiri različitih boja, mirisa, tekstura i oblika.

Iste reciklirane papire u svoje ruke su uzeli učenici 3. razreda, njihovi roditelji i učiteljica Jasna Simonović te na božićnoj radionici iz želje da izrade svoje male unikatne ukrasne slike. Učenici i roditelji su najprije bili upoznati s nastankom recikliranog  papira. Roditelji su donijeli prirodne materijale kao što su: slama, konoplja, špaga, juta te ih  lijepili na podlogu-reciklirani papir.

Nastale su lijepe slike s božićnim motivima.