Poučavanje osnovama microbit računala
Autor: Andrej Hodonj, 14. 11. 2017.

U petak 10. studenog u našoj školi učenici petog razreda učili su osnove korišnjena microbit računala.

„Osnove korištenja BBC micro:bit mikroračunala“ je pilot projekt koji se provodi u suradnji s Poduzetničkim inkubatorom VPŽ, obuhvaća učenike petih razreda osnovnih škola kojima je osnivač Virovitičko-podravska županija. Njime će s učenicima omogućiti pristup novim tehnologijama, usvajanju znanja i razvoj vještina potrebnih za njihovo korištenje kako bi se pripremili za tržište rada. Korištenjem mikroračunala, učenici će razvijati digitalne vještine, logičko razmišljanje i sposobnost rješavanja problema.
– Projekt se sastoji od trideset školskih sati osnova korištenja BBC mikro:bit mikroračunala s osiguranim predavačima edukatorima, po dva sata tjedno iduća četiri mjeseca
 –Predavanja će se održavati u prostorima osnovnih škola, poslije ili prije redovne nastave, kao izvannastavna slobodna aktivnost. Sudjelovanje učenika je dragovoljno.
– Predavači su prošli edukaciju organiziranu od Croatian Makersa, a Virovitičko-podravska županija je nabavila dostatan broj BBC micro:bit mikroračunala za potrebe provođenja edukacije. Virovitičko-podravska županija je nositelj ovog projekta

Helena Tariša i Nikolina Molnar 7.r