Upisi u prvi razred u školskoj godini 2024./2025.
Autor: Andrej Hodonj, 23. 2. 2024.

Podsjećamo roditelje djece dorasle za upis u prvi razred da od 22. veljače do 31. ožujka mogu podnijeti prijave za upis svojeg djeteta u osnovnu školu.

Upisima se pristupa preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/.

Svi roditelji su dužni putem sustava e-Građani podnijeti zahtjev za upis djeteta u školu.

Ulaskom u sustav odabire se opcija KATALOG USLUGA nakon čega se odlazi na ODGOJ I OBRAZOVANJE, zatim E – UPISI U ODGOJNO – OBRAZOVNE USTANOVE te na kraju UPISI U OSNOVNE ŠKOLE.

PLAN PROCJENE ZRELOSTI PRIJE UPISA U 1. RAZRED

Na procjenu zrelosti po pozivu dolazi dijete doraslo za upis u osnovnu školu s jednim ili oba roditelja/skrbnika.

Škola će telefonski kontaktirati roditelje/skrbnike za procjenu zrelosti djeteta.

Procjena zrelosti djeteta za svu djecu upisnog područja OŠ „Davorin Trstenjak“ Čađavica obavlja se u matičnoj školi – Kolodvorska 1, Čađavica.

Procjenu zrelosti u školi obavlja stručni suradnik pedagog. Nakon obavljene procjene zrelosti djeteta u školi roditelji dobivaju termin i upute za pregled djeteta u školskoj medicini (Zavod za javno zdravstvo „Sv. Rok“ – Slatina).

Dijete za koje se procijeni da nije spremno za školu ili postoje određene teškoće u razvoju bit će upućeno na dodatne obrade, ovisno o teškoći prema procjeni Stručnog povjerenstva škole.

Za sve dodatne informacije možete se javiti u školu putem telefona ili maila.

Kontakt pedagoga: Andrej Hodonj

E-mail: andrej.hodonj@skole.hr