Pedagoške radionice u sklopu obilježavanja Dana sigurnijeg Interneta u 1., 2. i 6. razredu
Autor: Andrej Hodonj, 6. 2. 2024.

Učenici 1., 2. i 6. razreda obilježili su na pedagoškim radionicama sa pedagogom dana 6. veljače 2024. godine Dan sigurnijeg Interneta.

Tema ove godine bile su računalne igrice, a slogan „GEJMAJ SIGURNO“. Učenici 1. razreda su kroz slikovnicu „Sigurni s Neticom“ naučili koje su igre primjerene dobi te razgovarali o sigurnosti i zaštiti u online igricama.

Učenici 2. razreda su razgovarali o svojem vremenu provedenom igrajući igrice, alternativnim aktivnostima koje mogu raditi u svoje slobodno vrijeme te sigurnosti i zaštiti u online okruženju.

Učenici 6. razreda su razgovarali o svojim emocijama i osjećajima koje doživljavaju prilikom igranja online igara te su odigrali kviz suradnje i komunikacije u natjecateljskom okruženje o odgovornim navikama igranja video igara.

Učenici su na kraju zaključili kako je moguće provoditi svoje slobodno vrijeme bez ekrana u druženju sa svojim prijatelji, u prirodi, igrajući nogomet i sl. Također, učenici navode kako se prilikom igranja računalni igara javljaju određene emocije i osjećaji koji nisu baš ugodni, a njima možemo povrijediti svoje bližnje. Zaključili su kako nikako u online okruženju ne treba davati svoje osobne podatke nepoznatoj osobi. Na kraju su dodali kako je izuzetno važno igrati računalne igre primjerene dobi, a ne one neprimjerenog i nepoželjnog sadržaja i uzrasta.