Učenička zadruga Čađavičke lipe sudjelovala je na Smotri učeničkih zadruga u Virovitici
Autor: Andrej Hodonj, 12. 5. 2018.

U četvrtak, 10. svibnja naša učenička zadruga Čađavičke lipe sudjelovala je na Smotri učeničkih zadruga koja je održana u organizaciji Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica, ispred Centra kulture u Virovitici.

Na posebno uređenim štandovima predstavilo se 11 zadruga, koje su posjetiteljima izložile predmete i rukotvorine učenika.

Na štandovima se moglo naći raznih ukrasa i slastica, cvijeća, nakita, kućnih potrepština. Time su promovirali rad zadruga kojima je cilj njegovanje tradicije, kulturne baštine, eko kulture i zaštita okoliša.

Izložbu je otvorila pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vesna Šerepac, a u ime Grada Virovitice na otvorenju izložbe, na kojem je pjevački zbor učenika COOR-a izveo kraći program, nazočila je i zamjenica gradonačelnika Vlasta Honjek Golinac. Na početku svečanosti, nazočne je pozdravila ravnateljica COOR-a Margarita Kovačević.

Prilikom otvorenja izložbe naglašeno je kako zadruge stvaraju učenički odnos prema radu, odgovornost da dobro odrade posao i završe ga do kraja. Pritom jačaju vlastiti poduzetnički duh jer svoje predmete na kraju i prodaju.

Našu školu predstavljali su učenici Adrijana Obšivač, Borna Meašić, Iva Erdec, voditeljica zadruge Marija Majer, učiteljica njemačkog jezika Andrea Barčun te ravnateljica škole Ksenija Žunec.

Naša Učenička zadruga Čađavičke lipe  se predstavila sa ukrasnim vazama, ukrasnim bočicama, magnetima, stalkom za kišobrane, narukvicama, časom za olovke, svijećama te sapunima.