U našoj školi bit će provedene obrazovne mjere u sklopu Sheme školskog voća i povrća
Autor: Andrej Hodonj, 25. 1. 2018.

Naša škola provest će se aktivnosti Sjetva, sadnja i održavanje školskih vrtova, a odabrani smo na temelju Odluka o odabiru škola za provedbu pratećih obrazovnih mjera koje provodi Savjetodavna služba Javna ustanova za savjetodavnu djelatnost u poljoprivredi, ruralnom razvoju, ribarstvu te unapređenju gospodarenja šumama i šumskim zemljištima šumoposjednika.

10. siječnja 2018. godine  održan je sastanak Povjerenstva za odabir škola za provedbu aktivnosti pratećih obrazovnih mjera u sklopu Školske sheme, sastavljen od predstavnika svih partnera, koji sudjeluju u provedbi Školske sheme (Ministarstvo poljoprivrede, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo zdravstva, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Savjetodavna služba).

Na Povjerenstvu je donesena Odluka o odabiru škola, u kojima će se provoditi aktivnosti pratećih obrazovnih mjera: Organiziranje satova kušanja voća i povrća i/ili mliječnih proizvoda; Sjetva, sadnja i održavanje školskih vrtova; Posjet PG-u koje se bavi proizvodnjom voća i povrća i/ili mlijeka i mliječnih proizvoda  (stočarske farme) i Predavanja – edukacija djece o poljoprivredi, zdravim prehrambenim navikama, lokalnim lancima opskrbe hranom, ekološkoj i održivoj proizvodnji i borbi protiv rasipanja hrane.

U našoj školi provodi će se obrazovna mjera Sjetva, sadnja i održavanje školskih vrtova od strane Savjetodavne službe.