Datum objave: 2. listopada 2024.

Obilježavanje Međunarodnog dana nenasilja i postavljanje panoa u holu škole

Učenici Područne škole Noskovci na pedagoškoj radionici  sa pedagogom su obilježili Međunarodni dan nenasilja. Razgovarali su o različitim oblicima prihvatljivog i neprihvatljivog ponašanja u razredu. Naglasili su kako se loše osjećaju kada ih netko vrijeđa, zadirkuje, udara ili tuče. Dobro se osjećaju kada se međusobno druže, igraju, pričaju i razgovaraju.

Učenici 1. i 2. razred su crtali sebe i svoje prijatelje u različitim oblicima igre dok su učenici 3. i 4. razreda  pisali su recept za prijateljstvo. Učenici su izjavili su kako je prema njihovom mišljenju prijateljstvo: igra, ljubav, međusobno druženje s vršnjacima te razgovor.

Zaključili su kako je razredno okruženje prostor gdje bi se oni trebali osjećati sretno, ugodno i zadovoljno, a ne poticati i vršiti nasilje nad svojim prijateljima.