Povijest knjižnice

Tijekom svih godina postojanja OŠ „Davorin Trstenjak ” Čađavica, knjižnica se ne spominje sve do školske godine1992/1993. kada u školskoj knjižnici radi u stalnom radnom odnosu s punim radnim vremenom učitelj hrvatskog jezika.

Školske godine 1995./ 1996. knjižničar radi u punom radnom vremenu. Već iduće šk. godine radi drugi djelatnik na određeni broj sati. U razdoblju od 1997. do1999. godine ne postoje uvidi o radu knjižničara i knjižnice. Kako se spominje, knjižnicu šk. godine 1999./2000. vodi učiteljica hrvatskog jezika i književnosti , a od 2001./2002. ista je osoba zadužena za četiri sata vođenja knjižnice.

Knjižnica i čitaonica osnovne škole „Davorin Trstenjak” formalno započinje s radom dolaskom stručne osobe- diplomiranog knjižničara; u rujnu 2007. Prvi dolazak korisnika zabilježen je 18.listopada 2007. godine i od tada knjižnica službeno započinje sa radom- otvorena je za korisnike: učenike i učitelje matične škole u Čađavici, kao i one iz područnih škola Noskovci, Sopje i Ilmin dvor.

Prostor knjižnice i čitaonice nalazio se u starom dijelu škole, a obuhvaćao je 75 m².

Učenici predmetne nastave u velikom broju su putnici, a čitaonica im omogućava boravak i mogućnost korištenja knjižnice; fonda knjiga u slobodnom pristupu kao i periodike i multimedija .

U školskoj godini 2009./2010. knjižnica dobiva novi prostor na katu novog dijela škole ; s prostorom od 51m².

Danas

Osnovna škola “Davorin Trstenjak” Čađavica danas pokriva područje općine Čađavica i dio područja općine Sopje.

Matična škola Čađavica s 8 razrednih odjela, te područne škole Ilmin Dvor s 1 razrednim odjelom i Noskovci s 2 razredna odjela teritorijalno pripadaju Općini Čađavica, dok Područna škola Sopje s 2 razredna odjela pripada području Općine Sopje.

Nastavu u školskoj godini 2023./2024. pohađa ukupno 116 učenika raspoređenih u 13 razrednih odjela.