Ispis statistike od 22. 1. 2010.

Prva faza projekta "Veliki lov na biljke"
Autor: Andrej Hodonj, 16. 11. 2017.

Povodom 200-te godišnjice rođenja Charlesa Darwina, nastao je projekt „ Veliki lov na biljke ” . Ovaj uzbudljivi projekt potiče djecu na istraživanje prirodnog svijeta oko njih. Usredotočen  je  na biološku raznolikost s posebnim naglaskom na biljkama i njima pridruženim vrstama.  Projekt se temelji na odgojno-obrazovnim principima Zaklade za odgoj i obrazovanje (FEE), a sadrži i praktični dio, aktivnosti koje se temelje na materijalima razvijenim u Royal Botanic Gardens, Kew.

Ove školske godine u njegovoj provedbi uključene  su 52 hrvatske Ekoškole, a jedna od njih je i naša škola, a glavni cilj projekta je obrazovati djecu o biološkoj raznolikosti, njenoj važnosti, te ih poticati na pozitivno djelovanje.
Organizatori projekta su Zaklada za odgoj i obrazovanje za okoliš (Foundation for Environmental Education - FEE) i Toyota Fund for Europe zajedno s The Royal Botanic Gardens, Kew te nacionalnim koordinatorima programa Ekoškole u zemljama sudionicama, u Hrvatskoj je to Udruga Lijepa Naša.
Prva dva koraka su ispunjena. Prošli tjedan učiteljice razredne nastave zajedno sa učiteljicom prirode i biologije izvršili su brojanje i imenovanje biljnih vrsta u okolišu škole, te su učenici svojim vrijednim rukama izradili i svoje prve karte staništa.