Ispis statistike od 22. 1. 2010.

Početak radova na energetskoj obnovi Osnovne škole „Davorin Trstenjak“ Čađavica
Autor: Ksenija Žunec, 19. 10. 2016.

U srijedu, 19. listopada, u Čađavici su počeli radovi na energetskoj obnovi Osnovne škole „Davorin Trstenjak“ Čađavica u sklopu pilot projekta „Energetska obnova zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja“.

Vrijednost projekta je 1.722.846,25 kuna. Ukupni prihvatljivi troškovi su 1.547.696,25 kuna, a bespovratna sredstva iznose 1.470.311,44 kuna. Od toga je udio Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR) 30%, a Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost 65 %, dok Virovitičko-podravska županija sudjeluje s 5%. Obnovit će se zaštitna ovojnica zgrade te ugraditi nova ekonomičnija rasvjeta. Izvođač radova je Građevinarstvo Horvat d.o.o. iz Noskovačke Dubrave, a stručni nadzor nad izvođenjem radova vršit će Ured ovlaštenog inženjera građevinarsva Šaponja Željko iz Slatine. Nositelj projekta je OŠ “Davorin Trstenjak” Čađavica, a partneri na projektu su Virovitičko-podravska županija i razvojna agencija VIDRA.

(icv.hr, ravidra.hr)