Ispis statistike od 22. 1. 2010.

Shema školskog mlijeka u našoj školi
Autor: Andrej Hodonj, 3. 2. 2016.

Naša škola ušla je u Program školskog mlijeka, program Europske unije za opskrbu djece mlijekom i mliječnim proizvodima. Jednom tjedno šalica mlijeka za učenike od 1. do 4. razreda matične škole i područnih škola. Ovaj program uz program voća i povrća u školi dio je programa za poboljšanje dostupnosti hrane namijenjenih poboljšanju distribucije poljoprivrednih proizvoda i poboljšanju prehrambenih navika djece. Program mlijeka nema samo prehrambeni već i edukativni karakter jer doprinosi razvitku svijesti o važnosti zdrave prehrane.

Vlada Republike Hrvatske  je na sjednici održanoj 30. srpnja 2015. godine donijela Odluku o donošenju Nacionalne strategije za provedbu programa mlijeka u školama za razdoblje od 1. kolovoza 2015. do 31. srpnja 2016. godine.

Nacionalna strategija za provedbu programa mlijeka u školama za razdoblje od 1. kolovoza 2015. do 31. srpnja 2016. godine je jednogodišnji temeljni dokument kojim se određuju smjernice provedbe programa mlijeka u školama (tzv. školsko mlijeko) tijekom školske godine 2015/2016 u Republici Hrvatskoj. Izradom i dostavom iste Europskoj komisiji ispunio se preduvjet kojim je ostvareno pravo da Republika Hrvatska participira u proračunu Europske unije kroz program mlijeka u školama. Strategija određuje ciljani pristup određenoj grupi korisnika (učenici prva četiri razreda u osnovnim školama) i proizvoda (mlijeko i mliječni proizvodi) po uzoru na početni model sheme školskog voća kako bi se razvili mehanizmi provedbe i probudila svijest o postojanju i mogućnosti korištenja programa mlijeka u školama.