Ispis statistike od 22. 1. 2010.

Učenici područne škole Noskovci sudjelovali su na Cvjetnom korzu u Slatini
Autor: Andrej Hodonj, 7. 5. 2018.

Društvo Naša djeca Slatina, u suradnji s Turističkom zajednicom Grada Slatine, Savjetodavnom savjetodavnom službom grada Slatina i Gradom Slatina, održalo je tradicionalni Cvjetni korzo, po prvi puta tematski, na temu tratinčica na kojem su sudjelovali učenici područne škole Noskovci zajedno sa učiteljicom Jadrankom Novak.

U cvjetnoj povorci sudjelovalo je oko 330 djece, a povorku je predvodila Gradska glazba pod ravnanjem Zorana Vlajnića.

Nakon šetnje ulicama grada i gradskim parkom, povorka malih tratinčica završila je na staroškolskom betonskom igralištu iznad crkve sv. Josipa, na kojem je slijedilo zajedničko fotografiranje s Gradskom glazbom i roditeljima, a potom su uslijedili nastupi predstavnika DND-a, vrtića i škola.

Organizaciju Cvjetnog korza 2018. pomogli su djelatnici Policijske postaje Slatina koji su se pobrinuli da djeca sigurno stignu na odredište, te mediji koji su pozorno pratili cvjetnu povorku i predstavljanje djece i svojom fotografskom kamerom zabilježili ove vesele trenutke za povijest budućim generacijama.

Prema dokumentaciji koju u arhivi posjeduje Društva Naša djeca Slatina, prvi Cvjetni korzo u Slatini održan je 1958. godine.

Djecu i roditelje, na početku glazbeno-scenskih nastupa, pozdravio je gradonačelnik Slatine Denis Ostrošić. (www.icv.hr, ADF; DND Slatina)