Projektni dan Eko škole na temu Biljke
Autor: Andrej Hodonj, 19. 5. 2017.

16. svibnja u predmetnoj nastavi u našoj školi održan je tematski dan BILJKA u okviru projekta Eko škole. Svi predmeti i svi učitelji s učenicima su bili uključeni, svatko po vlastitom izboru i sukladnostima.

Učenici 5.a i 5.b razreda sa učiteljicom hrvatskog jezika Sandrom Filošević rješavali su anagrame te pisanje haiku pjesama o biljci. Učenici  6.a i 8.a  na nastavi prirode i biologije prezentirali su svoje istraživačke radove vezane uz projekt biljka. Na nastavi engleskog jezika učenici 6.a razreda su sa učiteljicom Anom Varžić pisali poslovice o prirodi, razgovarali o prirodi te utjecaju kiselih kiša na uništavanje biljnog pokrova. Na nastavi glazbene kulture sa učiteljem Sinišom Ivčekom učenici 6.b razreda pjevali su pjesmu "Runolist". U nastavi kemije učenici 7.a razreda su upoznali ljekovita svojstva biljaka. U 7. b razredu na nastavi engleskog jezika učenici su razgovarali o uništavanju šuma te slušali pjesmu od Michael Jackson „Heal the world“. Učenici 8.a i 8.b razreda sa učiteljicom Zvjezdanom Heđi primjenjivali translataciju, osnu simetriju ili usporedni pomak na sliku ili ime biljke. Na nastavi informatike učenici su izrađivali cvijet u programu QBASIC.  Na vjeronauku učenici 6.b i 7.a razreda sadili su ljekovite biljke u školskom vrtu te kušali čaj od kamilice i mente.

Slike možete pogledati u našoj foto-galeriji.