Učenici 5. i 6. razreda posjetili Koncertnu dvoranu Vatroslav Lisinski i slušali koncert Zagrebačke filharmonije
Autor: Andrej Hodonj, 12. 4. 2017.

U utorak, 11. travnja 2017. godine su učenici 5a, 5b, 6a i 6b razreda posjetili su u Zagrebu veliku  dvoranu KD-a u Vatroslava Lisinskog gdje je održan Glazbeno-filmski spektakl Ratovi zvijezda.

Učenici su imali priliku čuti  glazbu Johna Williamsa iz legendarnih znanstveno-fantastičnih filmova Ratovi zvijezda u izvedbi Zagrebačke filharmonije.
Najpoznatija filmska saga svoju popularnost zahvaljuje i američkom skladatelju Johnu Williamsu, kojeg glazbeni znalci i kritičari smatraju jednim od najznačajnijih skladatelja filmske glazbe svih vremena.Filmski serijal Ratovi zvijezda Georgea Lucasa, svjetski je fenomen popularne filmske kulture. Svojom se radnjom bavi borbom dobra i zla u nepreglednim svemirskim prostranstvima te baš poput Mozartove Čarobne frule predstavlja vječnu alegoriju ljudskog života, sadašnjosti i budućnosti čovječanstva.
Cilj posjeta je bio upoznavanje s orkestrom, instrumentima te glazbom skladatelja Johna Williamsa. U Lisinskom, najpoznatijem hrvatskom hramu glazbe pod vodstvom mladog dirigenta mladima se izvan njihovih školskih klupa pokušava približiti klasična glazba kako bi se educirali i zavoljeli glazbu.
U pratnji učenika su bili ravnateljica Ksenija Žunec, nastavnici Ivona Markulov, Tomislav Sabolić i voditelj Siniša Ivček.