Eko – paket Tetra Pak ambalaža
Autor: Andrej Hodonj, 5. 1. 2017.

Posjetite Facebook stranicu Eko-paketa tamo ćete pronaći i radove učenika naše škole  i  kliknite like na  radove koji vam se sviđaju!

Naša škola je prijavljena za sudjelovanje u projektu Eko-paket koje se provodi u suradnji s projektom Eko škole udruge Lijepa naša, a koji je usmjeren djeci i mladima s ciljem educiranja o važnosti odvojenog zbrinjavanja uporabljene Tetra Pak ambalaže. U našu školu su stigle kutije Eko paketa koje ćemo puniti Tetra Pak ambalažom za napitke (od jogurta, mlijeka, soka...).
   Osim prikupljanja ambalaže, naši učenici će na radionicama uporabiti Tetra Pak ambalažu za izradu radova. Radovi će biti posvećeni klimatskim promjenama, zaštiti šuma i recikliranju.
   Do 1.1.2017. – radovi na temu klimatskih promjena s naglaskom na ugrožene životinjske vrste u Hrvatskoj.
   Od 1.1.2017. do 28.2.2017. – radovi na temu zaštite šuma povodom Svjetskog dana šuma s naglaskom na ugrožene biljne vrste u Hrvatskoj.
  Od 1.3. 2017. – do 22.4.2017. – radovi na temu reciklaže i uporabe povodom Dana planeta Zemlje.
   Podsjetimo se, u 2014./2015. također smo sudjelovali u Eko paketu i osvojili 1.mjesto u kategoriji učenika od 1. do 4. razreda.
  Stoga, posjetite Facebook stranicu Eko-paketa tamo ćete pronaći i radove  koje ste vi radili i likeajte radove koji vam se sviđaju!
  Pronaći ćete radove:
-     OBITELJ JELENA – izradili učenici 1.- 4. r. PŠ Noskovci i učiteljice Ivana Job i Mateja Šimunić
-    MALE SOVE – izradili učenici 1 i 4.r. PŠ Ilmin Dvor i učiteljica Diana Vukušić
-    SOVA – izradili učenici 1. i 2. r. PŠ Sopje i učiteljica Elvira Bočkai
-    RODA – izradili učenici 3. i 4. r. PŠ Sopje i učiteljica Suzana Jelić
-    ZAŠTIĆENE ŽIVOTINJE U HRVATSKOJ – DUPIN, PERISKA, ŠIŠMIŠ – izradili učenici 5.b , 6.b , 7.a , 7.b i učiteljice Tanja Lavrnić i Marija Majer

Izvor: Eko – koordinatorica Jasna Simonović