Projektni dan Eko škole
Autor: Andrej Hodonj, 27. 4. 2016.

Projektni dan  Pozdrav šumi i dan Eko – škole  obilježili smo na Svjetski dan zaštite drveća 25. travnja. Cilj ovogodišnjeg projekta škole Bio je upoznati zavičajne šume, njihovu važnost te uputi na važnost zaštite i očuvanja šuma od zagađenja, prekomjernog iskorištavanja.

Učiteljice RN obilježile su  projekt sljedećim programom. Na početku smo zapjevali pjesmu o šumi Vučja želja. Učenica  Darija nam je pročitala pjesmu D. Tadijanovića Pozdrav šumi. Zatim je slijedila prezentacija o šumi, biljnom i životinjskom svijetu uz koju su učenici ponovili što smo sve naučili o šumi. Nakon toga smo rješavali osmosmjerke putem koje su  učenici upoznali vrstu drveća u našim šumama. Zapjevali smo i pjesmu o gljivi muhari, oponašali glasanje životinja u šumi. Slijedile su radionice. Učenici 1.i 2.razreda su izrađivali  jedno listopadno drvo te uz pomoć zagonetki odredili životinjski svijet u šumi. Učenici 3.i 4. razreda su osmislili eko – poruke o očuvanju naših šuma koje su izraditi na stiroporu.  Slijedila je prezentacija radova! Svi su se lijepo zabavili i naučili  nešto novo!

Izvor: Ivana Job, učiteljica razredne nastave