Preventivne aktivnosti u školi : Kako se ne izgubiti u duhanskome dimu – projekt „Nepušenjem protiv ovisnosti-ja sam iz razreda nepušača“
Autor: Andrej Hodonj, 26. 10. 2020.

U utorak 20. listopada 2020. i četvrtak 22. listopada 2020. započeo je rad na projektu „Nepušenjem protiv ovisnosti-ja sam iz razreda nepušača“ koji provodimo u suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo „Sveti Rok“ Virovitičko-podravske županije.

Prije održavanja edukacije pedagog je u suradnji sa razrednicima sedmog i osmog razreda proveo predtest informiranosti učenika o štetnosti pušenja.
Nakon toga održao je edukaciju za učenike na kojoj im je podijelio pripremljenu publikaciju „Ja sam iz razreda nepušača; kako se ne izgubiti u duhanskom dimu“ te ih upoznao sa nekim za njih korisnim informacijama o štetnosti pušenja za djecu i mlade. Učenici su kroz interaktivno predavanje, razgovor i diskusiju saznali koji je štetni sastav cigarete, koji su zdravstveni rizici i opasnosti od konzumiranja cigareta kao i prednosti nepušenja te pravila u odgojno-obrazovnim ustanovama. Također, kroz vodič za pomoć u osmišljavanju slobodnog vremena djece i mladih „Iskoristi dan u Virovitičko-podravskoj županiji“ saznali su kako kvalitetnije iskoristiti svoje vrijeme bez konzumiranja sredstava ovisnosti.

Izvor: Andrej Hodonj, stručni suradnik pedagog