Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti od 15. studenog do 15. prosinca
Autor: Andrej Hodonj, 4. 12. 2018.

U povodu obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti za učenike naše škole organizirane su razne aktivnosti.

Učenici su u suradnji sa razrednicima i pedagogom na satu razrednog odjela razgovarali o štetnom utjecaju konzumiranja sredstava ovisnosti na čovjekovo zdravlje.

Učenici 7.a te 5. razreda su nakon održanih pedagoških radionica svojim radovima uredili pano u holu škole te na taj način pokušali osvijestili svoje prijatelje i kolege o štetnosti pušenja, alkohola, droge te interneta i društvenih mreža.

Na pedagoškoj radionici učenici drugog razreda su sa pedagogom razgovarali o tome kako sačuvati svoje zdravlje, zdravoj prehrani, štetnom utjecaju društvenih mreža, računalnih igrica te interneta

Sve aktivnosti u mjesecu borbe protiv ovisnosti dio su Školskog preventivnog programa, a za cilj imaju prevenciju svih vrsta ovisnosti, ukazati učenicima na pozitivne načine provođenja slobodnog vremena te kako zauzeti ispravan stav u rizičnim situacijama.