Obilježen Hour of Code
Autor: Andrej Hodonj, 8. 12. 2017.

U utorak 5. prosinca i srijedu 6. prosinca 2017. nastava informatike za učenike 8. razreda bila je usmjerena na programiranje.

Priključili su se projektu Sat kodiranja 2017. Učenici su pisali programski kod za popularnu igricu Flappy i svoju poznatu ulogu igrača zamijenili ulogom programera. Te se okušali u izgradnji galaktike uz pomoć Koda (Zvjezdani ratovi).  Radionice su bile više nego uspješne! Na veliko zadovoljstvo učenika i nastavnika informatike Robina Kovačevića.
Sat kodiranja je uvod u svijet programiranja koji se odvija kroz radionice prilagođene da traju jedan školski sat. Radionice su osmišljene tako da se u njih mogu uključiti učenici najrazličitijih dobi - od prvog razreda osnovne do četvrtog razreda srednje škole. I ove godine radionice će se održavati u tjednu informacijskih znanosti - 4-10. prosinca.
Globalno, ovaj projekt doseže desetak milijuna učenika u preko 100.000 škola na svim kontinentima.
Od 2014. Sat kodiranja bilježi strelovit rast broja prijavljenih škola. Prošle godine u projekt se uključilo preko stotinu škola iz cijele Hrvatske.